iPhone ve iPad e-posta kurulumu

10
mobileconfig, iPhone e-posta kurulumu, iPhone otomatik mail kurulumu, iPad e-posta kurulumu, iPad otomatik mail kurulumu, mobileconfig ile iPhone mail kurulumu
Mobileconfig, telefonunuzdaki ayarları manuel olarak yapmanıza gerek kalmadan değiştirmenin otomatik bir yoludur. iPhone' unuzun e-posta ayarlarını yapılandırmak gibi bir çok şey için kullanılabilir. Bu örnekte, bir mobileconfig profilinin nasıl yükleneceği gösterilmektedir.
 

mobileconfig dosyanızın bulunduğu bağlantıyı "Safari" ile açın. Safari, profilin gösterilmesi için sizden izin isteyecektir. İzin Ver seçeneğini tıklayarak devam edin. (Safari haricinde cihazınızda bulunan başka bir tarayıcı ile açmayı denerseniz muhtemelen çalışmayacaktır.)

profil indirilmesi için izin

Devam edildiğinde profil iPhone' a indirilecek ve indirildiğine dair size bilgi verecektir.

profil indirildi bilgisi

Profil indirildikten sonra, iPhone' da Ayarlar'a gidin. Ayarların üst kısmına yakın bir yerde adınızın hemen altında, bir profilin indirildiğini göreceksiniz. Profil İndirildi kısmına tıklayarak devam edin.

Ayarlar

Profil İndirildi kısmına tıkladığınızda indirilen profil hakkında bilgileri inceleyebilir, inceledikten sonra sağ üstteki Yükle kısmına tıklayarak indirilen profili yükleyebilirsiniz.

Profili Yükle

Yükle kısmına tıkladığınızda kurmak istediğiniz e-posta hesabının şifresini girmeniz istenecektir. E-posta şifrenizi girdikten sonra sağ üstteki Sonraki kısmına tıklayarak kuruluma devam edin.

Parolayı Girin

Sonraki kısmına tıkladığınızda kurulum tamamlanacak ve Profil Yüklendi bilgisi gözükecektir. Bitti kısmına tıklayarak kurulumu bitirebilir ve posta hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Parola Yüklendi

Bu döküman 10 kişi tarafından yardımcı bulundu. Sizce de bu döküman yeterince yardımcı oldu mu?